Wyważanie kół

Prawidłowo wyważone koło zapobiega powstawaniu wibracji kierownicy, które to prowadzi do uszkodzenia zawieszenia, układu kierowniczego i łożysk.


Stan techniczny układu jezdnego samochodu ma ogromny wpływ zarówno na komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego też tak ważną usługą jest wyważanie kół.

Prawidłowo wyważone koło zapobiega powstawaniu wibracji kierownicy, które prowadzą do uszkodzenia zawieszenia, układu kierowniczego i łożysk. Niewyważone koła prowadzą do nadmiernego i nierównomiernego zużycia opon. Ponadto mogą także zmniejszyć przyczepność kół do nawierzchni, a co za tym idzie, pogorszyć efektywność hamowania.

Wyważanie kół na samochodzie należy przeprowadzać podczas każdej sezonowej wymiany opon, zawsze po kolizji, wypadku lub po uderzeniu w krawężnik. Kontrolę wyważenia powinno się przeprowadzić co około 8-10 tysięcy kilometrów. Istotą wyważania koła jest równomierne rozłożenie mas wokół osi jego obrotu. Aby skompensować działanie różnych sił na oponę i felgę mocuje się odpowiednie ciężarki.


Opony Zaj

Firma Opony Zaj powstała w roku 2003. Od tego czasu oferujemy naszym Klientom pełny zakres fachowej, kompleksowej obsługi z obszaru wulkanizacji. Zawsze staramy się zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Oferujemy: wymianę opon/kół(w tym niskoprofilowych), wyważanie kół(w tym nieprzelotowych i motocyklowych), sezonową przechowalnię opon/kół, prostowanie i renowację felg, sprzedaż opon.

Kontakt
(0048) 692 21 50 21

Koszalin ul. Gnieźnieńska 32c